در قسمت اول به بررسی ۱۰ نکته ی مهم برای ذخیره باتری در آیفون پرداختیم. در این قسمت ادامه ی بحث را خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

۱۱- عوامل مخرب (تضعیف کننده) باتری را پیدا کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

اغلب پیشنهاداتی که در این لیست ارائه شده است، حول محور خاموش کردن برخی ویژگی ها و یا عدم انجام برخی از کارهای خاص می چرخد. این نکات به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه عواملی باعث تضعیف توان در باتری گوشی  آیفون شما می شود.

در مدل های Ios8 به بالا، ویژگی جدیدی به نام Battery Usage تعبیه شده است که میزان بیشترین استفاده از توان باتری را در طی ۲۴ ساعت و حتی چند روز گذشته برای هرکدام از برنامه های گوشی نشان می دهد.

برای بررسی این بخش می توانید به آدرس زیر در گوشی آیفون خود مراجعه کنید:

Setting>Battry to check

اگر شما برنامه ای را در لیست مورد نظر مشاهده کردید، که در طی زمانهای گذشته همواره در حال اجرا بوده است، بدانید که بیشترین مصرف انرژی باتری را نیز دارد. گاهی اوقات در صفحه Battry Usage مطالبی را نشان می دهد که با توجه به آنها می توانید از روند مصرف توان باتری به نسبت هر برنامه ی در حال اجرا، جزییات بیشتری را دریافت نمایید و راه حلی را برای حل این مشکل در نظر بگیرید.

۱۲- خدمات مکان یابی را در گوشی خود خاموش کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

یکی از جالبترین ویژگی هایی که در گوشی ایفون مورد توجه بوده است،GPS است. این برنامه برای پیدا کردن مسیرها، نمایش فروشگاه های اطراف محل سکونت، رستوران ها و غیره بسیار مناسب و مفید می باشد. با این حال، این برنامه نیز مانند سایر برنامه ها که  از طریق شبکه و اتصال داده کار می کنند، مصرف باتری بالایی دارد.

اگراز خدمات مکان یابی استفاده نمی کنید و قصد استفاده از آن را هم ندارید، بهتر است آن را غیر فعال نمایید تا توان باتری گوشی شما ذخیره شود.

برای این کار روند زیر را انجام دهید:

۱- به بخش تنظیمات بروید.

۲- قسمت شخصی سازی یا Privacy را انتخاب نمایید.

۳- بخش خدمات مکانیابی یا Location Services را انتخاب نمایید.

۴- دکمه ای را که در کنار Location Services قرار دارد را انتخاب کرده و آن را غیر فعال نمایید تا سیستم مکانیابی به طور کامل در گوشی شما غیر فعال شود. یا، می توانید با پایین صفحه رفته و برنامه هایی را که می خواهید سرویس مکانیابی را به آنها بیفزایید، انتخاب کنید.

۱۳- غیرفعال کردن سایر تنظیمات مکان یابی

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

بسیاری از فعالیت هایی که در ایفون انجام می شود، به صورت مخفیانه بوده است. به همین دلیل است که این گونه برنامه ها-به ویژه برنامه هایی که به اینترنت و یا GPS متصل می شود- مصرف بیشتری دارند و باتری را به سرعت تخلیه می کنند. بسیاری از این برنامه ها مورد نیاز کاربران آیفون نمی باشد و می توان آن ها را با خیال راحت غیرفعال کرد، تا در مصرف توان باتری صرفه جویی نمود.

برای این کار روال زیر را دنبال کنید:

۱- بر طبق ادرس گفته شده به بخش Location Services بروید.

Settiong>Privacy> Location Services

۲- بخش System Services را انتخاب نمایید.

۳- بخش هایی مانند Location-Based ADS ، Popular Near Me و Setting Time Zoom را غیر فعال نمایید.

نکته: اگر تمام این ویژگی ها و برنامه ها را غیر فعال نموده اید، این گزینه ها دیگر در دستگاه شما نمایش داده نمی شوند.

۱۴- از تصاویر پس زمینه متحرک (پویا و زنده) استفاده نکنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

تصاویر پس زمینه پویا و زنده همزمان با راه اندازی IOS8 شروع به کار کرد و به عنوان یک واسط زیبا با تصاویر غیر پویا قرار گرفت، ولی با تمام این مزایا این گونه تصاویر بر روی مصرف توان باتری تاثیر بسیاری دارند. یکی از بهترین راه ها برای صرفه جویی در مصرف باتری انتخاب تصاویر پس زمینه مناسب می باشد.

عملکرد مربوط به تصاویر پویا و زنده نیازی به خاموش یا روشن کردن این ویژگی در گوشی آیفون ندارد، تنها کاری که در این زمینه باید صورت گیرد، این است که در حین انتخاب تصویر مناسب برای پس زمینه گوشی از تصاویر پویا و زنده استفاده نکنیم.

۱۵- بلوتوث گوشی را خاموش نمایید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

بلوتوث برای کاربرانی که هدست های بی سیم و یا هدست های گوشواره مانند (earpieces) دارند بسیار با اهمیت است، اما توجه داشته باشید که، انتقال داده از طریق بی سیم نیاز به بیشترین توان باتری دارد و بلوتوث برای اینکه بتواند داده های ورودی را در تمام لحظه ها دریافت کند، به انرژی و توان باتری زیادی نیازمند است.

بنابراین برای صرفه جویی در مصرف باتری گوشی آیفون، بهتر است بلوتوث را خاموش نمایید. یا، در بهترین حالت تنها در زمان هایی که نیاز دارید بلوتوث را روشن کنید و بعد از اتمام کار آن را غیر فعال نمایید. برای فعال یا غیر فعال کردن بلوتوث می توانید به تنظیمات بلوتوث مراجعه کنید.

مهم: این نکته تنها برای گوشی های اپل قابلیت اجرا دارد، و در ساعت های اپل نمی توان ان را اجرا کرد. ساعت اپل و آیفون تمام ارتباطاطشان از طریق بلوتوث بوده است، بنابراین برای استفاده بهینه از ساعت های اپل باید بلوتوث آن در تمام مدت روشن باشد.

۱۶- داده های تلفن همراه (Cellular Data) را خاموش کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

این برنامه بسیار شبیه به بلوتوث می باشد، و با استفاده از LET، ۴ G، ۵ G و یا هر اتصال داده دیگری به انتقال اطلاعات می پردازد، به همین دلیل مصرف باتری بالایی دارد. توجه داشته باشید که مصرف باتری حین استفاده سنگین از گوشی مانند پخش ویدیو و یا برقراری تماس HD بسیار بیشتر می شود.

شما می توانید با غیرفعال کردن تمام بخش های مربوط به انتقال داده های تلفن همراه یا Cellular Data ، مشاهده کنید که مصرف باتری در گوشی آیفون شما تا حد چشمگیری بهبود پیدا می کند. برای غیر فعال کردن داده های تلفن همراه به بخش تنظیمات گوشی آیفون به سربرگ Cellular Data بروید. سپس با انتخاب دکمه کناری آن، آن را غیرفعال نمایید.

نکته: در زمانی داده های تلفن همراه خاموش می شود، وای فای همچنان کار می کند.

۱۷- ارسال اطلاعات را متوقف کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

تنظیمات ایمیل بر روی گوشی آیفون طوری است که می توان بعد از دریافت پیام از طریق پست الکترونیکی آن را به صورت خودکار دانلود کند. این ویژگی با اینکه همیشه صندوق دریافت نامه ها را به روز نگه می دارد و اهمیت فراوانی برای برخی از افراد دارد، ولی توان زیادی را مصرف می کند که باعث تخلیه زودرس باتری گوشی آیفون شما می شود.

برای صرفه جویی در مصرف توان باتری می توانید به صورت دستی وارد برنامه ایمیل خود شده و ایمیل های جدید را مشاهده نمایید.

نحوه غیرفعال کردن این ویژگی در گوشی آیفون به صورت زیر است:

۱- به بخش تنظیمات مراجعه کنید.

۲- سربرگ passwords & accounts  را انتخاب کنید، و یا اگر این بخش را مشاهده نکردید به بخش Mail>Accounts بروید.

۳- گزینه Fetch New Data. را انتخاب کنید.

۴- گزینه Pushرا برای غیرفعال سازی برنامه فشار دهید تا به رنگ سفید تغییر کند.

نکته: اگر می خواهید ایمیل ها را در یک برنامه زمان بندی مشخص مشاهده کنید، بهتر است نکته ای که در ادامه بیان می شود را مطالعه کنید.

۱۸- دریافت نامه کمتر از طریق پست الکترونیکی

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

یکی دیگر از گزینه های مناسب برای صرفه جویی در مصرف توان باتری در گوشی های آیفون در بخش ایمیل، این است که دریافت نامه های الکترونیکی را زمان بندی کنیم. به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که به صورت دستی و به طور مداوم صندوق دریافتی خود را چک نمایید. همچنین در این صورت، صندوق نامه های الکترونیکی شما به طور مداوم به روز رسانی نمی شود که در نتیجه آن در مصرف توان باتری صرفه جویی صورت می گیرد.

اگر این نکته برای شما قابل استفاده است، باید شرایط را برای گوشی آیفون خود مهیا کنید. شما می توانید هر ساعت، یا هر ۳۰ دقیقه و یا حتی هر ۱۵ دقیقه، صندوق نامه های دریافتی خود را بررسی کنید.

در ادامه تنظیمات موجود برای این ویژگی بیان شده است:

۱- به بخش تنظیمات گوشی بروید.

۲- قسمت Password & Accounts  را انتخاب نمایید و یا در گوشی های قدیمی تر به بخش Mail>Account مراجعه کنید.

۳- در پایین صفحه گزینه Fetch New Data را انتخاب نمایید.

۴- در طول نوشتار حرکت کنید و اولویت خود را انتخاب نمایید.(در بین گزینه ها، گزینه ای را که برای باتری گوشی شما مناسب است را انتخاب نمایید.)

۱۹- قفل خودکار

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

در مورد تاثیر روشنایی صفحه نمایش گوشی آیفون در قسمت اول ۳۰ نکته ی مهم برای ذخیره باتری در آیفون توضیحاتی به شما ارائه شد. بنابراین با توجه به این نکته، به نظر می رسد که تنظیم قفل اتوماتیک گوشی ، می تواند به صرفه جویی در مصرف توان باتری کمک بسیاری کند.

اگر گوشی شما همواره پیامی را نشان می دهد، خواه روشنایی صفحه کم باشد خواه نباشد، مطمئنا در این صورت گوشی به توان بیشتری نیاز دارد. بنابراین می توانید زمان قفل شدن صفحه نمایش گوشی آیفون را تنظیم نمایید تا به طور خودکار در مدت زمان تعیین شده صفحه نمایش قفل شود.

بهترین گزینه برای شما قفل خودکار صفحه نمایش است، اما بدانید که هر چقدر زمان انتخابی کوتاه تر باشد، بیشتر به افزایش عمر باتری گوشی شما کمک می کند(زمان کوتاه تر ، عمر بیشتر).

مراحل انجام این کار به ترتیب زیر است: 

۱- به بخش تنظیمات بروید.

۲- Display & brightness را انتخاب کنید.

۳- گزینه Auto-Lock را انتخاب کنید.

۴- یکی از گزنه های موجود بین ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA Imageتغییر عکس