روش صحیح شارژ پاور بانک

استفاده مداوم و بیش از حد از گوشی‌های هوشمند و سایر وسایل هوشمند و دیجیتال موجب شده که امروزه پاور بانک، به عنوان یکی از وسایل پرکاربرد و ضروری محسوب شود. بدون شک هنگامی که شما از خانه خارج می شوید و به جریان برق دسترسی ندارید، با استفاده از یک پاور بانک، هیچگونه نگرانی برای خالی شدن شارژ گوشی های هوشمند، لپ تاپ و سایر وسایل هوشمند نخواهید داشت. شارژ پاور بانک نیز خود دارای قواعد و اصولی بوده که شما باید برای استفاده بهینه و طولانی مدت از آن، راهکارهای مختلفی را در نظر داشته باشید.

همانگونه که می‌دانید برای شارژ پاور بانک علاوه بر جریان برق شهری، می توانید از لپ تاپ و کامپیوتر خود نیز بهره برده و شارژ پاوربانک را انجام دهید. در این بین باید توجه کافی داشته باشید که به منظور کاهش خطرات آسیب دیدگی پاور بانک و همچنین افزایش عمر آن، باید راهکارهایی برای شارژ کردن پاور بانک در پیش گیرید. با ما در ایمن خرید همراه باشید تا به شما نحوه صحیح شارژ کردن پاور بانک را آموزش دهیم.

چرا انجام روش صحیح شارژ پاور بانک مهم است؟

همانگونه که می دانید ضامن دوام و کارایی و طول عمر بیشتر انواع تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های هوشمند، استفاده صحیح از آنها و نحوه شارژ کردن این تجهیزات به شمار می‌رود. در پاور بانک نیز شما برای بهره بردن از آن در مدت زمان طولانی و افزایش کارایی آن، باید به شکل صحیح، شارژ کردن آن را بیاموزید. رعایت نکردن برخی راهکارها و دستورالعمل ها موجب می شود که شما نتوانید بهره مناسبی از پاور بانک خریداری شده ببرید. شارژ پاور بانک دارای مراحل ساده بوده که با رعایت نکات ریز و بیان شده توسط ما می‌توانید عملکرد بهینه ای از آن دریافت کنید. توجه داشته باشید که نکات زیر می توانند در طول عمر و همچنین حفظ کیفیت و ظرفیت پاور بانک مورد استفاده توسط شما بسیار موثر واقع شوند.

چرا انجام روش صحیح شارژ پاور بانک مهم است؟

مراحل شارژ صحیح پاور بانک

قبل از آموزش شارژ پاور بانک و نحوه صحیح آن، شما باید با برخی از المان های موجود بر روی پاور بانک ها آشنایی پیدا کنید. این آشنایی به شما کمک می کند تا هم به هنگام شارژ کردن و هم برای استفاده، به مشکلات احتمالی برخورد نکنید. پاور بانک دارای بخش های مختلف مانند درگاه شارژ، چراغ‌های نشان دهنده میزان باتری، درگاه USB، کلید وضعیت خاموش و روشن بودن و نشانگر LED خواهد بود. بدون شک این المان ها می‌توانند به شما وضعیت کلی پاور بانک را نمایش داده و با استفاده از آن‌ها در می یابید که پاور بانک شما نیاز به شارژ دارد یا خیر؟

مراحل شارژ صحیح پاور بانک

گام اول، بررسی وضعیت شارژ پاور بانک

برای شارژ پاور بانک شما باید ابتدا بررسی کنید که آیا پاور بانک شما نیاز به شارژ کردن دارد یا خیر؟ به مانند گوشی‌های هوشمند، پاور بانک ها نیز در هر لحظه قابلیت شارژ شدن داشته و می توانید آن‌ها را با اتصال به جریان برق شارژ کنید. با این حال توصیه ما به شما این است جهت شارژ پاور بانک صبر کنید تا شارژ موجود در آن تمام شود. به عنوان مثال پاور بانک هایی که از قابلیت Li_Po در باتری خود بهره می برند، با شارژ پی در پی ممکن است با آسیب‌هایی مواجه شوند. در عین حال پیشرفت در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی موجب شده که امروزه باتری‌های Li_ion در هر لحظه قابلیت شارژ شدن داشته باشند. با این وجود بهتر است با بررسی چراغ نمایشگر وضعیت شارژ پاور بانک، در صورت قرمز بودن، اقدام به شارژ کردن پاور بانک نمایید.

بررسی وضعیت شارژ پاور بانک

اتصال کابل به درگاه

بر روی پاور بانک ها یک یا چند درگاه USB و یک درگاه MicroUSB مشاهده خواهید کرد. برای شارژ کردن پاور بانک از درگاه میکرو USB باید استفاده کنید. در طرف مقابل برای شارژ پاور بانک یا تخلیه آن و اتصال به گوشی‌های هوشمند می توانید از درگاه بزرگ بهره ببرید. معمولاً در اکثر پاور بانک ها، بالای درگاه شارژ از کلمه IN استفاده شده که به شما بیان می کند این بخش به عنوان ورودی شارژ محسوب می شود. اگر کابل شما شکسته شده یا مخدوش باشد، بهتر است در اولین فرصت آن را تعویض کنید. استفاده از کابل‌های معیوب علاوه بر آسیب رساندن به گوشی شما، می توانند موجب ایجاد خرابی در پاور بانک( اگر میخواهید بدانید که پاور بانک قابل تعمیر می باشد روی لینک کلیک کنید ) شوند.

اتصال کابل به درگاه

اتصال شارژر به برق

در این گام می‌توانید پاور بانک را با استفاده از شارژر به برق متصل نمایید. چنانچه چراغ تعبیه شده در آن شروع به چشمک زدن نمود، می توان دریافت که فرآیند شارژ پاور بانک در حال انجام است. فراموش نکنید که بهترین مسیر برای شارژ پاور بانک، استفاده از جریان برق شهری به شمار می‌رود. با وجود اینکه می‌توانید با اتصال به درگاه های لپ تاپ یا کامپیوتر پاور بانک را شارژ کنید، ولی در طولانی مدت این روش آسیب‌هایی به پاور بانک وارد می‌کند.
توجه داشته باشید در صورتی که از کابل شارژ مناسب استفاده نکنید یقینا پاور بانک شما دچار مشکل خواهد شد، برای مثال در صورت استفاده از کابل نامرغوب برای شارژ پاور بانک به مرور احتمالا شاهد باد کردن باتری پاور بانک خود خواهید بود.

اتصال شارژر به برق

نکات مهم برای شارژ صحیح پاور بانک

هنگامی که در حال شارژ کردن پاور بانک خود هستید سعی کنید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

به هیچ عنوان در حین فرآیند شارژ پاور بانک، گوشی یا تبلت خود را به پاور بانک متصل نکنید.

با وجود اینکه بسیاری از پاور بانک ها در برابر ولتاژ و جریان، قابلیت محافظت از خود را دارند، ولی به هنگام مشاهده نوسان در برق شهری، بهتر است از شارژ کردن پاور بانک خودداری کنید.

هنگامی که مشغول شارژ کردن پاور بانک هستید، سعی کنید گوشی خود را نیز شارژ کرده تا در اولین فرصت نیاز به شارژ کردن آن از طریق پاور بانک نداشته باشید.

نکات مهم برای شارژ صحیح پاور بانک

زمان شارژ کامل هر کدام از پاور بانک های موجود در بازار، بسته به برند تولید کننده و نوع آن می تواند متغیر باشد.

گاهی اوقات با وجود قطع شدن چراغ چشمک زن، ممکن است که فرآیند شارژ شدن پاور بانک به طور کامل انجام نشده باشد. با این حال سعی کنید 3 تا ۵ دقیقه پس از قطع چراغ چشمک زن، پاور بانک را در حالت شارژ باقی بگذارید.

همچنین شما عزیزان برای اینکه بهترین پاور بانک را خرید کنید مطلب روبرو را مطالعه کنید : راهنمای کامل خرید پاوربانک در این مقاله ما به شما کمک میکنیم تا در انتخاب یک پاور بانک مناسب با نیازتان تصمیم بهتری بگیرید و خرید بهتری داشته باشید.

شارژ کردن برند های مختلف پاوربانک:

برند های مختلف پاور بانک وجود دارد که هر مدل پاور بانک نسبت به شرکت سازنده اش مشخصات متفاوتی دارد، برای مثال ولتاژ پاور بانک آکی با پاور بانک انکر متفاوت است، ولتاژ خروجی در پاور بانک ها بسیار مهم است. پاور بانک های تقلبی برای باتری گوشی های موبایل، گجت ها و هر دستگاهی که برای شارژ شدن آن از پاور بانک تقلبی استفاده می کنید مضر است و صدمه زیادی به باتری موبایل تان وارد می کند.

برندهای مشهور پاور بانک:

برندهای زیادی در پاور بانک ها وجود دارد، از پاور بانک های فیکی که از پاور بانک های اورجینال تولید شده است تا پاور بانک هایی که اورجینال است و از کیفیت بسیاری بالایی برخوردارند. برندهای مشهور در حوزه تولید پاور بانک شامل : آکی، انکر، باسئوس، ترانیو، بلوئو، وریتی و…  وجود دارد که در صورت تهیه اورجینال این برندها با خیالی راحت می توانید دستگاه های دیجیتال خود را شارژ نمایید.

 

جمع بندی

برای استفاده بهینه از انواع دستگاه های دیجیتال و وسایل هوشمند، راهکارهای مختلفی را شما باید در نظر داشته باشید. شارژ پاور بانک با توجه به حساسیتی که دارد، بهتر است به شکل اساسی توسط شما انجام پذیرد. تا زمانی که از جریان برق شهری می‌توانید بهره ببرید به هیچ عنوان برای شارژ پاور بانک از برق و درگاه های لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده نکنید. ما در فروشگاه ایمن خرید به منظور ارائه خدمات به شما عزیزان، انواع پاور بانک ها را با بالاترین کیفیت و ظرفیت مناسب در اختیار شما قرار می دهیم.