۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم

۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم مربوط به 11 ویژگی دیگر و منحصربفرد گوشی های آیفون می باشد که در بخش اول آن 10 مورد از این ویژگی های معرفی گردید. چنانچه این 10 ویژگی را مطالعه نکرده اید روی لینک زیر کلیک نمایید.

21 ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش اول

 

11. عکاسی سریالی (پی در پی) در آیفون با حالت Burst

به کمک این ویژگی می توانید عکس های پی در پی و متوالی را پشت سرهم بگیرید و تک تک ثانیه ها را ثبت نمایید. در گوشی های 5s و مدل های بالاتر برای محیط های ورزشی، حرکات کودکان، لحظات خاص و بسیار می توانید از حالت Burst در عکاسی استفاده کنید.

اگر هندزفری به گوش دارید و میخواهید عکاسی Burst انجام دهید کافی است دکمه افزایش صدا را فشار دهید و نگه دارید.

۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم
۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم

12. سریع ترین روش شارژ گوشی های آیفون

برای شارژ سریع گوشی آیفون خود کافی است آن را در حالت هواپیما قرار دهید و صفحه نمایش را خاموش کنید. همچنین در Airplane Mode باتری کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و چنانچه در محیطی قرار دارید که گوشی شما آنت نداره و یا به عمد میخواهید نداشته باشد برای صرفه جویی در باتری آن را در حالت هواپیما قرار دهید.

سریع ترین روش شارژ گوشی های آیفون
سریع ترین روش شارژ گوشی های آیفون

13. استفاده از Siri در آیفون

سیری یا siri دستیار صوتی هوشمند اپل که اولین در نوع خود است و در حال حاضر از محبوبیت بسیاری در بین کاربران برخوردار است دارای ویژگی های کاربردی های بسیاری است که در مقاله های آتی در ایمن خرید به صورت اختصاصی به آن می پردازیم.

یکی از این ویژگی ها قابلیت تنظیم هشدار توسط SIRI است به این منظور می توانید از جمله ای مثل “Siri, Set an alarm for 8:30 tomorrow morning” برای تنظیم ساعت برای 8.30 صبح فردا استفاده کنید.

پس از تنظیم حساب کاربری توئیتر خود در بخش iDevice می توانید از سیری برای توئیت کردن کمک بگیرید.

همچنین می توانید این دستیار را به چالش بکشید با سوال هایی نظیر ? What is your favorite movie یا ? What is your favorite Music.

استفاده از Siri در آیفون
استفاده از Siri در آیفون

14. مشاهده زمان در پیام ها

اگر زمان ارسال پیام ها برایتان نمایش داده نمی شود، کافی است در صفحه پیغام انگشت خود را فشار داده و به جهت چپ بکشید تا لیبل های مربوط به زمان نشان داده شود.

۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم
۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم

15. کاراکترهای خاص هنگام تایپ در آیفون

برای مشاهده کاراکترهای ویژه در حین تایپ کردن در محیط های مختلف می توانید انگشت خود را کمی بیشتر روی حروف قرار داده و حروف و نماد متفاوتی ببینید.

مثلا برای مشاهده نماد “درجه” انگشت خود را روی عدد صفر نگه دارید، یا با نگه داشتن انگشت روی خط تیره به _ (آندرلاین یا Dasht) دست می یابید.

کاراکترهای خاص هنگام تایپ در آیفون
کاراکترهای خاص هنگام تایپ در آیفون

16. ارسال پیغام در سفرهای خارجی با iMessage

زمانی که اینترنت همراه ندارید و یا به Wi-Fi داخلی یک هواپیما متصل شده اید با اعمال تنظیمات زیر می توانید برای دوستان و هرکسی که میخواهید پیغام ارسال کنید.

بدین منظور کبه مسیر Settings > Message رفته و iMessage را فعال نمایید.

ارسال پیغام در سفرهای خارجی با iMessage
ارسال پیغام در سفرهای خارجی با iMessage

17. امکان جستجو در پیغام های متنی

هرچند شاید این امکان جزو یکی از ویژگی هایی در آیفون باشد که روزانه از آن استفاده می کنید ولی هنوز برخی افراد از این ویژگی ها اطلاعی ندارند و لذا چنین ویژگی های ساده ای نیز معرفی می شوند.

برایتان پیش آمده که در محیطی که متن های زیادی دارید مثل پیغام ها، به دنبال یک شماره کارت، نام یا آدرس بگردید و به دلیل وجود متون بسیار کلافه شده باشید؟

راه حل یافتن متن مورد نظر استفاده از باکس جستجوی آیفون می باشد، برای این منظور کافی است صفحه را به پایین بکشید تا محیط Serach نمایش داده شود و متن مورد نظر را تایپ کنید.

امکان جستجو در پیغام های متنی در آیفون
امکان جستجو در پیغام های متنی در آیفون

18. قابلیت Near Me در App Store

هرچند دخالت سیاست در امر استفاده از گوشی های آیفون به ویژه در کشور ایران بی تأثیر نبوده است ولی شاید بتوان بعضی از این ویژگی ها را مورد توجه قرار دارد. یکی از این ویژگی ها قابلیت Near Me در نرم افزار App Store گوشی های آیفون است.

در صورت مسافرت به شهرهای دیگر به کمک این قابلیت می توانید از اپلیکیشن های محبوب و مورد استفاده مختص در آن محل مطلع شوید و ببینید علایق کاربرانی که در نزدیکی شما قرار دارند چیست؟

قابلیت Near Me در App Store
قابلیت Near Me در App Store

19. عکس های زنده با قابلیت Live Photos

در گوشی های های مدل iphone 6s و سایر مدل های بالاتر یک قابلیت به نام Live Photos توسط اپل تعبیه شده است که در صورت فعال بودن آن می توانید علاوه بر عکس ثابت، یک فیلم کوتاه به مدت یک ثانیه و نیم قبل و بعد از عکس را داشته باشید. برای مشاهده این نوع تصاویر باید قابلیت 3D Touch فعال باشد. این عکس ها را در Google Photos می توانید به فایل Gif متحرک هم تبدیل کنید.

برای استفاده از Live Photos کافی است آیکون دایره های تو در تو در هنگام استفاده از دوربین را انتخاب کنید.

فعالسازی قابلیت 3D Touch در گوشی های iPhone 6s و مدل های بالاتر : به مسیر Settings > General > Accessibility مراجعه کرده و گزینه 3D Touch را فعال کنید.

 

برای خرید گوشی های استوک iPhone 6s و مدل های بالاتر کلیک کنید.

عکس های زنده با قابلیت Live Photos در آیفون
عکس های زنده با قابلیت Live Photos در آیفون

20. خواندن متن ها توسط آیفون

با کشیدن همزمان هردو انگشت خود روی نمایشگر آیفون شروع به خواندن متنی که در اپلیکیشن قرار دارد می کند. فرقی نمی کند در نرم افزار یادداشت باشید یا یادآوری و آب و هوا.

همچنین این ویژگی خواندن را که Speak Screen است از مسیر زیر می توانید فعال کرده و میزان سرعت گفتار و صوت را شخصی سازی کنید.

Settings > General > Accessibility > Speech > Speak Screen

این ویژگی در iOS 8 و ورژن های بالاتر وجود دارد.

خواندن متن ها توسط آیفون
خواندن متن ها توسط آیفون

21. تصاویر را مخفی کنید

اگر تصاویر به خصوصی دارید که تمایل ندارید جز خودتان کسی ببیند و یا مجبورید مدت کوتاهی آن را به دوست و آشنایی قرض بدهید، می توانید در iOS 8 و ورژن های بالاتر از قابلیت Hide Photo در آلبوم تصاویر استفاده کنید.

برای استفاده از این ویژگی پنهان در آیفون هایی که سیستم عامل آن ها بالاتر از ورژن 8 می باشد کافی است انگشت خود را روی تصویر نگه دارید تا گزینه ای با رنگ قرمز و نوشته Hide Photo نمایش داده شود.

قبل از اینکه تصاویر مهم خود را به این حالت دربیاورید حتما تصاویر غیرضروری را امتحان کنید تا روش کار با این تصاویر را یاد بگیرید.

این تصاویر به آلبوم ویژه ای به نام Hidden Photos انتقال می یابند که می توانید Unhide نمایید.

این ویژگی در iOS 8 و ورژن های بالاتر وجود دارد.

۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم
۲۱ ویژگی پنهان در گوشی های آیفون-بخش دوم