یادگیری زبان خارجی

به کمک اپلیکیشن های یادگیری زبان خارجی می توانید بسیاری از زبان های مهم دنیا را یاد بگیرید. البته نباید انتظار داشته باشید تا بتوانید بسیار روان صحبت کنید. ولی به هر حال یک روش ساده برای یادگیری زبان های خارجی همین اپلیکیشن ها هستند.

تمامی این اپ ها سعی کرده اند تا با ایجاد فضای گرافیکی و یک بازی سرگرم کننده شما را در یادگیری زبان های جدید تشویق کنند. تنها با تمرین 20 دقیقه ای در روز می توانید در زبان های مختلفی تسلط پیدا کنید.

اپلیکیشین هایی مانند Duolingo،   Memrise و Babbel برنامه هایی هستند که هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را به شما یاد می دهند. هر چند این برنامه ها در کلیات شبیه به یک دیگرند اما در جزئیات تفاوت هایی دارند.

دولینگو

  • دولینگو برای کاربران خود مراحلی را ایجادکرده است که با یادگیری و اتمام هر مرحله قفل مرحله بعد باز می شود. برای یادگیری از بخش های مختلفی مانند فایل های شنیداری، فلش کارت ها و سوال های چند گزینه ای استفاده کرده است. در نهایت می توانید کلمات، اصطلاحات و جملات را به سادگی با این اپلیکیشن یاد بگیرید. همچنین هر زبان یک انجمن گفت و گو دارد که می توانید سوالات خود را آن جا مطرح کنید و یا با یک دیگر بیشتر یاد بگیرید.

ممرایز

  • Memrise همانند دولینگو درس هایی برای یادگیری زبان های مختلف به کمک مهارت شنیداری، سوالات چند گزینه ای و فلش کارت ارائه می دهد. این برنامه ویژگی هایی نیز دارد که در اپ های دیگر دیده نمی شود. برای کلمات جدید شما می توانید آن ها را بنویسید تا بیشتر در ذهنتان ماندگار باشد. همچنین یک بخش جذاب آن این است که شما می توانید زبان مورد نظر خود را به کمک محلی ها یاد بگیرید. محلی هایی که ویدئوهای کوتاه آموزشی از واژه ها و اصطلاحات جدید آماده کرده اند.

بابل

  • اپلیکیشن Babbel با دو تای دیگر تفاوت دارد. هرچند از فلش کارت ها و فایل های شنیداری برای آموزش استفاده می کند، برای یادگیری بیشتر و بهتر از تمرینات مکالمه استفاده می کند تا کاربرد کلمات جدید را بهتر یاد بگیرید. همچنین از یک سیستم تشخیص سخنرانی استفاده می کند که این امکان را فراهم می کند تا شما کلمات را بازگو کنید به جای این که آن ها را بنویسید یا در گزینه ها انتخابشان کنید! این به شما کمک می کند تا بتوانید کلمات را درست تلفظ کنید.

با وجود این تفاوت ها همه ی آن ها یک هدف دارند: یادگیری زبان خارجی جدید به کمک تمرین و سرگرمی روزانه.

یادگیری زبان خارجی

همه می دانیم یادگیری زبان جدید امکان برقراری روابط بهتر با آن کشور می شود. زیرا زبان، راهی برای یادگیری فرهنگ کشور ها است. حال سوال این است که آیا اصلا این برنامه ها موثر اند؟

کاربرانی که از این اپلیکیشن ها استفاده کرده اند می توانند جواب این سوال را بدهند. آن ها می گویند چیزهای بسیاری با این اپ ها یاد گرفتیم و حال می توانیم به سادگی زبان های خارجی متعددی را صحبت کنیم.

تمامی این اپلیکیشن ها هم برای اندروید و هم برای iOS موجود است. آن ها را نصب کنید و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.