هر ساله برنامه ها و اپلیکیشن های بسیاری برای سیستم عامل iOS معرفی می شوند. برخی از آن ها برای استفاده روزمره بسیار کاربردی هستند و احتمالا بسیاری از آن ها را استفاده می کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی 4 برنامه کاربردی برای آیفون پردازیم و شما را با آن ها آشنا کنیم.

  1. Spotify

اسپاتیفای (Spotify) بهترین سرویس استریم موسیقی، پادکست و ویدئو در جهان و یکی از بهترین برنامه های کاربردی آیفون است. Spotify کاتالوگی شامل بیش از ۳۰ میلیون آهنگ، ویژگی‌های یک شبکه‌ی اجتماعی و ابزارهای هوشمندانه‌ی جدیدی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا موسیقی را به روش‌های مختلفی گوش دهند. شما می‌توانید در Spotify، موسیقی‌ را از طریق معیارهای مختلفی مانند نام هنرمند، آلبوم، سبک، لیست پخش یا ناشر، مرور یا جست‌وجو کنید. کاربران می‌توانند لیست‌های پخش را ایجاد و ویرایش کنند و آنها را به اشتراک بگذارند.

  1. iTranslate 10

4 برنامه کاربردی برای آیفون

iTranslate ۱۰ یکی از بهترین برنامه‌های ترجمه‌ی متن در اپ استور و از بهترین برنامه های کاربردی آیفون است. این برنامه در حالت آفلاین نیز امکان ترجمه‌ی متن را به هشت زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، روسی، پرتغالی و چینی فراهم می‌کند. یکی از بهترین ویژگی‌های iTranslate ۱۰ امکان مکالمه‌ی صوتی است. کافی است تا پرچم زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید و با دستگاه صحبت کنید. در عرض چند ثانیه، ترجمه‌ی گفته‌ی شما روی صفحه‌‌ی نمایش ظاهر می‌شود. همچنین امکان پخش ترجمه با صدای بلند هم وجود دارد. ویژگی مکالمه‌ی صوتی iTranslate ۱۰ بیش از ۴۰ زبان را پشتیبانی می‌کند، متاسفانه نمی‌توان از این زبان‌ها در حالت آفلاین استفاده کرد.

  1. Pandora

Pandora یک سرویس استریم رادیویی است که برای آیفون و آیپد در دسترس است. برای افرادی که دوست ندارند همیشه به موسیقی‌های تکراری گوش دهند و ترجیح می‌دهند که رادیوی سنتی‌ را تجربه کنند، Pandora یکی از بهترین گزینه‌هایی است که در این زمینه موجود است. Pandora متناسب با سلیقه‌ی شما موسیقی‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که می‌توانند به موردعلاقه‌های شما تبدیل شوند. هرچه بیشتر اطلاعات بدهید، Pandora در انتخاب‌ها دقیق‌تر می‌شود. در Pandora می‌توانید ۱۰۰ ایستگاه رادیویی را براساس نام هنرمندان، آهنگ‌ها و آلبوم‌های موردعلاقه‌ی خود بسازید و در موقعیت‌های مختلف از گوش دادن به آنها لذت ببرید.

  1. Waze

4 برنامه کاربردی برای آیفون

Waze برنامه‌ی موقعیت‌یابی و ناوبری اجتماعی است که اطلاعات ترافیکی و هشدارهای جاده‌ای را در زمان واقعی در اختیارتان قرار می‌دهد. از آنجا که Waze رایگان، دقیق و دارای ویژگی‌های عالی است، یکی از بهترین برنامه های کاربردی آیفون در زمینه‌ی موقعیت‌یابی است. البته سعی نکنید که از Waze به عنوان جایگزین کامل Google Maps استفاده کنید. چرا که Waze عمدتا برای استفاده در حین رانندگی طراحی شده است و هیچ راهی برای عبور و مرور یا پیاده‌روی در آن تعریف نشده است.

چیزی که باعث می‌شود Waze چنین برنامه‌ی قدرتمندی باشد، داشتن پایگاه داده‌‌ای غنی است که به‌طور مداوم به‌روزرسانی می‌شود. میلیون‌ها کاربر Waze که به‌طور فعال اطلاعات نقاط بی‌شماری را به اشتراک می‌گذارند، نقشه‌های دقیقی را ایجاد می‌کنند. برنامه‌ی Waze، تمام این اطلاعات را به داده‌های ترافیکی قابل‌استفاده‌‌ای تبدیل می‌کند که روی صفحه‌ی نمایش شما نشان داده می‌شوند. واضح است که در چنین برنامه‌هایی، اولویت با اطلاعات دقیق مکانی است اما ویژگی برتر Waze، اطلاعات ترافیکی فوق‌العاده‌ی آن است. اگر Waze می‌گوید که ترافیکی در جاده‌ای خاص وجود دارد، به احتمال زیاد باید مسیر خود را تغییر دهید!

Waze در حین رانندگی، از طریق پاپ آپ‌ها شما را به‌طور پیوسته در جریان سوانح و حوادث مختلفِ جاده‌‌ای که در پیش‌‌رو دارید، قرار می‌دهد. اطلاعات دقیق مربوط به ترافیک، تصادفات و حضور پلیس و دوربین‌های ترافیک از دیگر ویژگی‌های عالی Waze است که این برنامه را بی‌رقیب ساخته است.