آیپد و آیفون های تاشو

اخیرا شرکت اپل به دنبال ثبت و اختراع جدید آیپد و آیفون های تاشو است که می خواهند رویکردی بهتر نسبت به دیگر دستگاه های تاشونده داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این طرح به ادامه مطلب توجه کنید.

ثبت و اختراع آیپد و آیفون های تاشو

تاکنون دستگاه فولدی اختراع نشده که در بین کاربران قابل قبول و عملکردی فوق العاده داشته باشد. یکی از دستگاه هایی که اخیرا ببه بازار عرضه شده سامسونگ کلکسی فولد بود که عملکردی فاجعه بار از خود به جای گذاشت. این دستگاه تنها پس از دو روز استفاده خراب می شدند و به شرکت برمی گشتند. نسخه به روز شده آن هم نتوانست موفق عمل کند. در این گیر و دار عرضه آزمایشی مایکروسافت سرفیس Duo نیز خالی از این مشکلات نبود. گوشی موتورولا ریزر هم نتوانست  بدون مشکل  از آزمایش روباتیک تاشوندگی موفق بیرون بیاید.

برنامه ثبت اختراع اپل، رویکردی را با استفاده از دو صفحه کاملا مجزا توصیف می کند که در صورت باز شدن هر دو نمایشگر مانند به صورت یک صفحه نمایش در می آیند.  این اختراع توسط وب‌سایت Patently Apple شف گردید و در متن توضیحات آن از ادبیات پیچیده و معمول ثبت اختراع‌ها استفاده شده است.

دستگاه های الکترونیکی از سنسورهای اندازه گیری و دیگر اطلاعات برای زمانی که لبه ی یک دستگاه با دستگاه دیگر مطابقت پیدا می کند استفاده می کنند.در رابطه با تشخیص مجاورت بین دو دستگاه می‌توان گفت که دو حالت وجود دارد. یکی از این حالت‌ها این است که دو دستگاه به‌صورت جداگانه به اجرای عملیات پرداخته و حالت دیگری نیز همکاری مشترک بوده که طی آن منابع هر دو دستگاه به اشتراک گذاشته می‌شوند.

در حالت عملیاتی مشترک ، ممکن است تصاویر در نمایشگرها در دستگاهها گسترش یابد ، ممکن است از بلندگوهای دستگاههای مربوطه برای پخش کانالهای مختلف یک آهنگ صوتی استفاده شود ، ممکن است دوربین ها و سنسورها در دستگاه های مختلف با همکاری یکدیگر استفاده شوند و سایر منابع ممکن است به اشتراک گذاشته شود.

از آهن ربایی در این اختراع استفاده می شود که برای تراز کردن صفحه های نمایشگر استفاده می شود.

“قطعات مغناطیسی می‌توانند دو دستگاه جداگانه را در جهت های مختلف کنار یکدیگر قرار دهند. مثلا دو دستگاه هم‌سطح یکدیگر بوده و بتوان آن‌ها را بر روی سطوح صاف قرار داد، یا آنکه دو دستگاه نسبت به یکدیگر زاویه داشته باشند.”

همانطور که مشخص است دستگاه‌های مایکروسافت سرفیس Duo و Neo هم از این روشها استفاده کردند، پس نمی‌توان با قطعیت کامل  درباره اعطای حق ثبت اختراع به شرکت اپل، چیزی گفت. با این حال ، حق ثبت اختراعات اغلب به جزئیات خاصی وابسته هستند.

تاکنون شاهد ثبت اختراع‌های زیادی از طرف شرکت اپل بوده ایم. طبق پیش بینی موسسه مالی UBS  در ابتدا شاهد معرفی یک آیپد تاشو خواهیم بود.