قطر درایور در هندزفری و هدفون را می توان به عنوان یکی از مهم ترین بخش های هدفون و هندزفری ها دانست. هدفون و هندزفری به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات و لوازم جانبی موبایل می باشد که امروزه بسیار رایج شده است و باید در نظر داشته باشید که در هنگام خرید به پارامترهای مختلفی مانند قطر درایور باید توجه داشته باشید و بر این اساس محصولات مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.در صورتی که قصد دارید یک هدفون یا هندزفری با کیفیت بخرید، باید به نکات مهم خرید دقت داشته باشید و با تجهیزات و لوازمی که در تولید یک هدفون مورد استفاده قرار می گیرند آشنایی داشته باشید. آشنا شدن با انواع هندزفری از دیگر نیازهای پیش روی شما می باشد و باید بدانید که کدام سبک موسیقی را بیشتر گوش می دهید تا در نهایت بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود را خریداری کرده و ثبت سفارش نمایید. باید در نظر داشته باشید که ویژگی های متعددی برای هدفون و هندزفری می توان در نظر داشت که بسیار پیچیده هستند. برخی از ویژگی ها بسته به معادلات ریاضی در خصوص طول موج بوده و از این روی شاید شما را گیج کنند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص قطر درایور که دارای تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت صدای هندزفری می باشد اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم و در این خصوص با شما صحبت خواهیم داشت.

قطر درایور در هدفون و هندزفری چیست؟

قطر درایور هندزفری را می توان یکی از مهم ترین بخش هایی دانست که در ساختار یک هدفون یا Handsfree دارای اهمیت بوده و می تواند کیفیت صدا را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشد. در واقع درایور می تواند سیگنال های الکتریکی را دریافت کرده و کار تبدیل آن به صدایی که برای انسان قابل درک باشد را انجام می دهد. در واقع درایور یک نوع اسپیکر است که سیگنال های دیجیتال صوتی را برای شما ترجمه می کند.

قطر درایور در هدفون و هندزفری چیست؟

بخش های تشکیل دهنده درایور چیست؟

هر درایور از سه بخش دیافراگم، آهنربا و کویل صدا تشکیل می شود. آهنربا در محصول در واقع می تواند کار ایجاد میدان الکتریکی را انجام دهد و همچنین دیافراگم برای ایجاد ارتعاش امواج صوتی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه کار نیز کویل صدا می تواند دیافراگم را تغییر داده و صدای قابل درک برای انسان را تولید نماید.

درایور چه تاثیری بر کیفیت صدا می گذارد؟

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن برای شما بیان کنیم، باید گفت که قطر درایور هرچقدر بیشتر باشد می تواند بیس بهتری تولید کرده و در فرکانس های پایین می تواند عملکرد بسیار مناسبی را از خود به جای بگذارد. البته نباید از یاد برد که این مسئله به معنای کیفیت صدای بهتر نبوده و می توانیم درایور هایی را در بازار مشاهده کنیم که علیرغم قطر بسیار کمی که دارند، می توانند کیفیت صدای بهتری داشته باشند. در واقع باید در نظر داشت که فاکتور های زیادی در کیفیت صدای خروجی دارای تاثیر می باشند که قطر درایور یکی از آن هاست. در واقع قدرت تنها عامل موثر بر کیفیت نخواهد بود.

 

درایور چه تاثیری بر کیفیت صدا می گذارد؟

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن برای شما بیان کنیم، باید گفت که قطر درایور در هندزفری و هدفون هرچقدر بیشتر باشد می تواند بیس بهتری تولید کرده و در فرکانس های پایین می تواند عملکرد بسیار مناسبی را از خود به جای بگذارد. البته نباید از یاد برد که این مسئله به معنای کیفیت صدای بهتر نبوده و می توانیم درایور هایی را در بازار مشاهده کنیم که علیرغم قطر بسیار کمی که دارند، می توانند کیفیت صدای بهتری داشته باشند. در واقع باید در نظر داشت که فاکتور های زیادی در کیفیت صدای خروجی دارای تاثیر می باشند که قطر درایور یکی از آن هاست. در واقع قدرت تنها عامل موثر بر کیفیت نخواهد بود.

تاثیر سایز درایور بر کیفیت صدا در هندزفری را بیشتر بدانید

معمولا زمانی که هندزفری ها تولید می شوند، قطر درایوری که برای آن ها در نظر گرفته می شود چیزی میان 8 الی 15 میلیمتر می باشد. باید در نظر داشت که قطر درایور در هدفون ها عددی میان 20 الی 50 میلیمتر بوده و به طور کلی می توان گفت که قطر درایور در هندزفری و هدفون می تواند تاثیر بسیار زیادی در میان صدا داشته باشد. از این روی می توان گفت که میزان صدای خروجی هدفون ها نسبت به هندزفری ها بسیار بیشتر است. ما می توانیم بدون آسیب دیدن گوش، صدای هندزفری را تا نهایت زیاد کنیم ولی نباید از یاد ببریم که حتی 70 درصد از صدای کامل یک هدفون می تواند آثار مخربی را بر روی گوش اعمال نماید.
یکی از تصورات اشتباهی که در خصوص قطر درایور در هندزفری ممکن است برای بسیاری از مصرف کنندگان روی دهد را می توان باور رابطه میان کیفیت بالا با قطر زیاد درایور می باشد. در واقع باید گفت که این قاعده همیشه نمی تواند صحیح باشد و در صورتی که دیافراگم یک هندزفری بزرگتر باشد، ممکن است صدای بیس بهتری را به گوش شما برساند ولی زمانی که فرکانس های بالا را می خواهد اجرا کند، قطعا به مشکل برخورد خواهد کرد.

سایز درایور هندزفری

درایور بزرگتر می تواند در ایجاد صدای بیشتر تاثیر گذار باشد ولی کیفیت درایور و متریالی که در تولید مورد استفاده قرار گرفته اند نیز باید به گونه ای باشند که روی کیفیت بالای صدا تاثیر منفی ایجاد نکنند. برای مثال اپل در محصول ایرپاد 2 خود با این که درایور های بسیار بزرگی را مورد استفاده قرار نداد، توانست بسیاری از رقبایی که از درایور بزرگتری استفاده می کرده اند را پشت سر بگذارد. دلیل این مسئله استفاده از متریال مرغوب در تولید محصول می باشد. اپل همچنین تکنولوژی ساخت بسیار پیشرفته ای را در تولید در نظر گرفت و همین امر باعث شد که کیفیت محصولات بسیار افزایش پیدا کند.
برای مثال، هدفون هایی که در شرکت Auto Technica تولید می شوند، در مدل M40 با درایور 40 میلی متری در بازار عرضه می شوند ولی محصولات M50 با درایور 45 میلی متری در بازار عرضه می شوند. با این وجود می توان به وضوح مشاهده کرد که هر دو محصول با تنظیمات متفاوت می توانند عملکرد یکسانی را از خود نشان دهند. به طور کلی کیفیت پد در مدل M40 نسبت به مدل M50 بسیار بالاتر بوده و همین امر باعث می شود که مدل M40 نیز بسیار پرطرفدار باشد.
با توجه به تمامی مباحث بیان شده، می توان نتیجه گرفت که اندازه درایور در یک هندزفری روی دامنه فرکانسی می تواند تاثیر داشته باشد ولی این تنها نکته قابل توجه در رابطه انتخاب یک محصول نیست. در واقع فاکتورهای دیگری مانند نوع و متریال به کار برده شده در تولید محصول دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و از این روی شما باید با دقت بسیار زیادی نسبت به خرید لوازم جانبی اپل و سامسونگ مثل هندزفری یا هدفون اقدام نمایید.

با انواع درایور مورد استفاده در هندزفری بیشتر آشنا شوید

شرکت های تولید کننده هندزفری به طور کلی چندین نمونه از محصولات را امروزه در بازار عرضه می کنند و ما در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را بیشتر با انواع درایور مورد استفاده در هدفون و هندزفری آشنا سازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

انواع درایور هدفون

درایور داینامیک

این نمونه از درایور ها با بیس ضربه ای در بازار عرضه می شوند و از این روی می توان نتیجه گرفت که دارای بیس قدرتمندی می باشند. معمولا درایور های داینامیک با قطری بیشتر از 40 میلیمتر در بازار عرضه می شوند و در هدفون های بلوتوثی از این محصول بیشتر استفاده می شود. باید در نظر داشت که درایور داینامیک می تواند بیس و فشار صوتی متعادلی دارند و همچنین شما می توانید انتظار مصرف کم انرژی را از این محصول داشته باشید.

درایور آرمیچری

یکی دیگر از انواع درایور هایی که در هندزفری ها برای مثال هندزفری اپل به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و به طور کلی در ایرفون هایی که کیفیت بالایی دارند بیشتر از این نمونه درایور استفاده می شود. فرکانس خوب و در عین حال کمترین میزان اختلالات صوتی را می توان از مهم ترین ویژگی های این سری از درایور هندزفری دانست که در بازار عرضه شده است و شما می توانید از آن استفاده کنید.

درایور آرمیچری

درایور سیاره ای مغناطیسی

این نمونه از درایور ها دیافراگمی شبیه ساندویچ داشته و داخل قسمت آهنربایی درایور قرار می گیرند. باید در نظر داشته باشید که بسیاری از محصولات قدرتمند و گران قیمت از این نمونه درایور ها استفاده می کنند. باید در نظر داشته باشید که این نمونه از درایورها امروزه در مدل های متنوعی تولید شده و در بازار سراسر کشور عرضه می شود. در صورتی که به دنبال بهترین درایور برای هندزفری هستید و به دنبال صدایی صاف و شفاف هستید، قطعا درایور سیاره ای مغناطیسی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد.

درایور سیاره ای مغناطیسی

درایور الکترواستاتیک

از دیگر نمونه درایور های گران قیمت به شمار می رود که بسیار کم در هندزفری ها مورد استفاده قرار می گیرد. باید در نظر داشته باشید که این سری از محصولات با دقت بسیار بالایی در بازار عرضه می شوند و کیفیت بسیار بالاتری از درایور های دیگر دارند و از این روی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. پس در صورتی که قصد خرید یک هندزفری با بالاترین کیفیت را دارید و هزینه و بودجه برای شما اهمیتی ندارد، درایور الکترواستاتیک می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.

درایور الکترواستاتیک

کدام مدل هندزفری می تواند برای شما مناسب باشد؟

باید در نظر داشته باشید که انتخاب یک هندزفری شاید برای شما به کاری بسیار سخت تبدیل شده باشد و باید در نظر داشته باشید که کیفیت صدا تا حد بسیار زیادی به نوع موزیکی که گوش می کنید برای شما می تواند معیارهای متفاوتی داشته باشد. در نگاه اول محصولات الکترواستاتیک می توانند عملکرد بسیار خوبی برای شما داشته باشند ولی نباید از یاد برد که این سری از محصولات بسیار گران قیمت بوده و همچنین محصولات داینامیک نیز می توانند گزینه ای مناسب از لحاظ درایور هدفون باشند. در کنار این مسئله محصولات آرمیچری برای هندزفری ها و هدفون های گیمینگ باشد. در صورتی که می خواهید نسبت به خرید این محصول اقدام کنید، توجه به این مسئله که نوع مصرف شما چیست دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

در کنار تمامی قابلیت های بیان شده باید در نظر داشته باشید که محصولات مجهز به نویزکنسلینگ می توانند عملکرد بسیار بهتری را در حذف صدای محیط داشته باشند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. در ادامه بهترین روش خرید هندزفری و هدفون را بررسی خواهیم کرد که قطعا برای شما می تواند در انتخاب و خرید محصولات با کیفیت مفید باشد.

کدام مدل هندزفری می تواند برای شما مناسب باشد؟

بهترین روش خرید هندزفری و هدفون

برای خرید بهترین نمونه های هندزفری و هدفون در سراسر کشور می توانید از روش اینترنتی استفاده داشته باشید که این روش در کاهش هزینه ها و خرید محصولات اصلی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. امروزه استفاده از هدفون و هندزفری بسیار رایج شده است و شما می توانید به صورت اینترنتی نسبت به خرید بهترین محصولات با انواع درایور مورد نیاز خود اقدام کنید. این روش در سراسر کشور در دسترس شما بوده و می توانید از آن استفاده داشته باشید.

بهترین روش خرید هندزفری و هدفون

نتیجه گیری

انتخاب یک هدفون و هندزفری حرفه ای می تواند برای شما بسیار با اهمیت باشد و در دریافت بهترین کیفیت و جلوگیری از آسیب دیدن گوش دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. از این روی باید حتما نسبت به خرید هندزفری با بهترین کیفیت اقدام کنید. ما در این مقاله با شما همراه بودیم تا در خصوص درایور هندزفری و هدفون اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.
امروزه درایور ها در مدل های متنوعی تولید شده و در دسترس شما قرار داده می شود. خریداران می توانند بر اساس نوع نیاز خود نسبت به ثبت سفارش بهترین محصولات اقدام نمایند. در صورتی که می خواهید بدانید که دقیقا کدام نمونه از درایور می تواند بهترین گزینه پیش روی شما باشد می توانید با کارشناسان ایمن خرید در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.