ترفندهای آیفون XS و XMAX

آیفون XS و XMAX از جمله محصولات اپل هستند که طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این محصولات با ویژگی های قدرتمندی از جمله نمایشگرهای بهبود یافته ، پردازنده های قوی و دوربین های خارق العاده ترفندهای زیادی برای آموختن دارند که در این مطلب ما قصد داریم تعدادی از ترفندهای آیفون XS و XMAX را به شما آموزش دهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

1. از ترفندهای آیفون XS و XMAX حالت Landscape

یکی از ترفندهای موجود و کاربردی در آیفون XS و XMAX  پشتیبانی از حالت Landscape است. با استفاده از حالت Landscape در این آیفون ها، کاربران می توانند از دو نرم افزار به طور همزمان استفاده می کنند. استفاده از این حالت این امکان را برای شما فراهم می کند تا به طور همزمان از جزییات گوشی خود مطلع شوید و به عنوان یک واسط کاربری جدید می تواند قابلیت های بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد.

از ترفندهای آیفون  XS

2.عکاسی با فرمت ROW به جای JPG

معمولا تمام اسمارت فون ها و دیگر دوربین ها به صورت پیشفرض عکس ها را با فرمت JPG می گیرند  که در اصل تصویرفشرده  می شود و کیفیت دلخواه را ارائه نمی دهد اما گوشی های ایفون XS و XMAX قابلیت عکس برداری با فرمت ROW را دارند. استفاده از این فرمت نه تنها باعث بهبود کیفیت تصاویر شما می شود بلکه می تواند امکان اصلاحات بیشتر روی یک عکس را در اختیارتان قرار دهد.

3. استفاده از emoji در تماس ها ی تصویری

یکی دیگر از ترفندهای آیفون XS و XMAX استفاده انواع Emoji  در تماس های تصویری است. شما می توانید یک تماس FaceTime را شروع کنید ، سپس در گوشه پایین نماد ستاره کوچک را فشار دهید. اکنون روی Memoji مورد نظر برای استفاده ضربه بزنید.

4. پاکسازی حافظه و اسکرین شات

همیشه حواستان به دکمه های کناری گوشی های ایفون باشد زیرا این دکمه ها نقش بسیار مهمی را در آیفون ها ایجاد می کنند. برای گرفتن یک اسکرین شات به موقع ، دکمه کناری و دکمه ولوم را همزمان بفشارید در این لحظه مطمئن باشید که اسکرین شات شما ثبت و ذخیره می شود. برای پاکسازی حافظه دکمه ها ولوم بالا پایین را نگه دارید و بعد دکمه کناری را فشار دهید با انجام این کار حافظه گوشی پاک می شود. برای اینکه مطمئن شوید حافظه پاک شده چند ثانیه صبر کنید تا لوگو اپل ظاهر شود.

5. افزایش گروه بندی نوتیفیکیشن ها

IOS12 به طور پیش چندین نوتیفیکیشن را با استفاده از این قابلیت جدید در صفحه قفل شما نمایش می دهد. برای گسترش این نوتیفیکیشن ها و مشاهده همه اعلان های فردی در یک لیست ، فقط روی Pile ضربه بزنید.

از ترفندهای آیفون  XS و XMAX

6. استفاده از دوربین بدون اینکه قفل گوشی باز شود

از دیگر ترفندهای آیفون های ایکس و ایکس مکس استفاده از دوربین گوشی بدون باز کردن صفحه قفل است. شما می توانید زمانی که نیاز مبرم به دوربین گوشی برای ثبت یک عکس دارید و صفحه گوشی قفل است سریعا می توانید دکمه دوربین که در سمت راست گوشی موبایل قرار دارد را فشار دهید و از دوربین استفاده کنید.

7. دسترسی به ویجت ها

شما می توانید با کشیدن انگشت خود به سمت راست یا چپ به ویجت های موجود در گوشی هوشمند خود دسترسی پیدا کنید و از آنها استفاده کنید.

8. تغییر سایز متن و بولد کردن متن

برای تغییر سایز متن و بولد کردن به قسمت  Settings  و بعد به Display  و  Brightness, بروید. گزینه  Text Size” ” را انتخاب کنید قبل از اینکه این گزینه را فعال کنید زیر Text size دکمه کشویی را برای بولد کردن متن روشن کنید.

9. افزایش سرعت شارژ گوشی موبایل

اکثراگوشی ها ی ایفون را نمی توان با شارژرهای فست شارژ کرد. اما در مورد ایفون های ایکس و ایکس مکس قابلیت شارژ شدن با فست شارژرها را دارند.

10. استفاده از افکت های صفحه نمایش در iMessage

پیامی را که می خواهید ارسال نمائید، وارد کنید. می توانید در دو حالت متفاوت دکمه Send  ( آیکون آن همانند پیکانی سربالاست) را فشار دهید. یا با فشار طولانی و بلند (no 3D Touch) و بعد در بالای برگه باز شده tab یا زبانه Screen را انتخاب کنید.

کلام آخر

موارد و ترفندهایی که در این مطلب درباره دو آیفون پر طرفدار XS و XMAX ذکر کردیم  از موارد مهم و حائز اهمیت بود. این گوشی های اپل سرشار از ترفندها و جذابیت های ویژه ای هستند که در مطالب بعدی حتما به بررسی آنهاخواهیم پرداخت.