آیفون 5G تا سال 2021 عرضه نخواهد شد!

در جدیدترین اخبار مربوط به اپل معلوم شد که این شرکت توانایی عرضه آیفون ۵ جی را دارد. این شرکت اعلام کرد که آیفون ۵G تا سال ۲۰۲۱ عرضه نخواهد شد!

تحلیلگری با نام Timothy Arcuri (تیموتی آرکوری) از موسسه UBS در روزهای اخیر اعلام کرد که به دلیل عدم توافق شرکت اپل با کوالکام به احتمال قوی این شرکت نخواهد توانست آیفون ۵ جی را در سال ۲۰۲۰ روانه بازار کند.

شرکت Qualcomm و همکاری با اپل

همان طور که اطلاع دارید کوالکام یک شرکت فناوری و تجهیزات ارتباطی در سن دیگو آمریکا است که در سال ۱۹۸۵ بنا نهاده شده است، این شرکت بیش از ۱۵۷ شعبه در کشورهای مختلف دنیا دارد.

کوالکام در زمینه تولید تجهیزات ارتباط از راه دور به ویژه برای تلفن همراه فعالیت می کند که محصولات و تراشه های خود را به شرکت های مطرح دنیا نظیر Samsung ، HTC ، Sony ، Motorola ، LG و شرکت اپل می فروشد.

به گفته تیموتی آرکوری آیفون با شرکت‌هایی مانند سامسونگ و مدیاتک برای خریداری مودم همکاری نخواهد داشت، حال عدم توافق اپل با Qualcomm موجب شده است که خرید و فروش مودم کوالکام کاملا متوقف شود.

شرکت Intel نیز مدعی توانایی تولید مودم و تراشه ۵G شده است و Apple مجبور است با تولید تراشه ۵G اختصاصی برای خود جدیدترین آیفون را در سال ۲۰۲۱ روانه بازار کند.

آیفون 5G تا سال 2021 عرضه نخواهد شد!
آیفون ۵G تا سال ۲۰۲۱ عرضه نخواهد شد!

شرکت اپل اخیرا بعضی دگرگونی‌ها و تغییراتی در تیم سازنده قطعات داخلی خود داشته که این جابه جایی و تغییرات به دلیل دستیابی سریع به جدیدترین نوع اپل می باشد که ممکن است این تغییرات به نفع یا ضرر این شرکت تمام شود و باید منتظر خبرهای بعدی از این کمپانی بود.

نمونه های پایانی مودم های اختصاصی آیفون می بایست زودتر از تاریخ عرضه گوشی های جدید این کمپانی ها به دست طراحان و تولیدکنندگان این شرکت برسد تا نسبت به تولید آن اقدامات لازم را به عمل آورند.

 

تیموتی آرکوری و آمارهایش از UBS

وی مدعی شد که بیش از ۴۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد گوشی آیفون از ۹۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد آیفونی که در بازار وجود دارد، محصول صفر و دسته اول هستند.

و افزود در سال ۲۰۱۸ از بین ۲۰۴٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد گوشی آیفونی که فروخته شده است، ۱۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد آن را کاربران سابق این شرکت خریداری کرده و با این بیان میزان وفاداری مصرف کنندگان گوشی های آیفون را در سال ۲۰۱۸ حدود ۶۹ درصد تخمین زده می شود.

همچنین آرکوری اذعان داشت که به احتمال قوی بیش از ۱۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ دستگاه از گوشی های آیفون در مدل های ۵ , ۵S , SE , 4S و ۴ کارکرده مورد استفاده کاربران است.

وی اضافه کرد که در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیون آیفون و تا سقف ۶۰۰ میلیون دستگاه به واسطه اپلیکیشن های موزیک و +TV پتانسیل درآمدزایی برای شرکت اپل را دارند.

با تمامی این گفته ها به نظر می رسد که تا سال ۲۰۲۰ اپل روزهای چالش برانگیزی را در پیش رو دارد و این غول تکنولوژی برای صدرنشین باقی ماندن در دل و دستان مشتریان خود باید تلاش های مضاعفی را به خرج بدهد.

آنچه که پیداست چه در زمان استیو جابز و چه در نبود وی این شرکت همیشه نوآوری را اولین راه قلمداد کرده است و با انتشار خبر “ آیفون ۵G تا سال ۲۰۲۱ عرضه نخواهد شد! ” احتمالا طرفداران گوشی های آیفون توقعات بیشتری در زمان ارائه گوشی ۵G خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CAPTCHA Imageتغییر عکس