30 نکته ی مهم برای ذخیره باتری در آیفون

با وجود آن که آیفون، دستگاهی قدرتمند و سرگرم کننده است اما اگر حتی چند روز با ان کار کنید متوجه می شوید که برای این سرگرم شدن باید بهایی بپردازید و آن عمر باتری است. به طور معمول هر کاربر نیمه فعال آیفون هر روز حداقل دو بار گوشی خود را شارژ خواهد کرد. به همین دلیل قصد داریم در این آموزش به شما 30 نکته ی مهم برای ذخیره باتری در آیفون را معرفی کنیم.

30 نکته ی مهم برای ذخیره باتری در آیفون

راه های زیادی برای ذخیره باتری در آیفون وجود دارد اما بسیاری از آن ها شامل خاموش کردن یک سرویس یا ویژگی مربوط به گوشی می شود که قابلیت ها و انتخاب های شما را محدود می کند. در ادامه نکات مهمی برای حفظ عمر باتری آورده ایم اما به یاد داشته باشید که نیازی نیست همه ی آن ها را رعایت کنید. با رعایت چند نکته از میان آن ها می توانید به راحتی باتری آیفون خود را ذخیره کنید.

1- جلوگیری از به روز رسانی برنامه های پس زمینه

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

در اینجا تعدادی از ویژگیهای طراحی شده برای آیفون وجود دارد که باعث می شود آیفون دقیق تر و آماده تر از هر زمان دیگری که به آن نیاز دارید کار کند. یکی از این برنامه ها برنامه  refresh پس زمینه می باشد.

این ویژگی در برنامه هایی که شما به طور استفاده می کنید و زمان استفاده از آنها مشخص می باشد، تعبیه شده است. به این صورت که با اجرای هر برنامه به طور خودکار به روز رسانی می شوند و تا دفعه بعد که دوباره به سراغ برنامه بروید در همان ورژن اخر باقی می ماند.

به عنوان مثال، اگر شما همیشه در ساعت 7:30 صبح رسانه های اجتماعی را بررسی می کنید، iOS  این را به خاطر می سپارد و برنامه های اجتماعی خود را به طور خودکار قبل از آن زمان به روز رسانی می کند. نیازی به گفتن نیست، این ویژگی سبب تخلیه باتری است.

نحوه غیرفعال شدن برنامه Background App Refresh بر روی آیفون آورده شده است:

  1.  برنامه تنظیمات را باز کنید.
  2. روی General ضربه بزنید.
  3. پس زمینه برنامه را انتخاب کنید.
  4. در این قسمت می توانید این عملیات را به طور کلی و یا فقط برای یک برنامه ی خاص غیر فعال کنید.

 

2- یک باتری با طول عمر بیشتر بخرید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

یکی دیگر از راه های عالی برای صرفه جویی در عمر باتری آیفون این است که در حین خرید گوشی یک باتری با طول عمر بیشتر بخرید. سازندگان لوازم جانبی مانند  mophie  باتری هایی با عمر طولانی تر برای آیفون ارائه می دهند.

اگر به شدت به عمر باتری طولانی نیاز دارید، هیچ کدام از این نکات به اندازه کافی به شما کمک نخواهد کرد. خرید باتری با عمر طولانی  برای شما بهترین گزینه است. در این صورت شما مدت زمان بیشتر و کار بیشتری را می توانید با گوشی انجام دهید.

 

3- نرم افزارهای موجود در گوشی را به صورت اتوماتیک به روز رسانی نکنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

یکی دیگر از نکات برای صرفه جویی در باتری آیفون (اگر دارای iOS 7 یا جدیدتر است) این است که قابلیت به روز رسانی خودکار برنامه ها را غیرفعال  کنید.

برای راحتی بیشتر، بهتر است که به هنگام دستیابی به برنامه ها آن ها را به صورت دستی به روزرسانی کنید. اما در غیر اینصورت، به روزرسانی های خودکار برنامه ها را خاموش کنید.

خاموش کردن آپدیت های خودکار از طریق روش زیر امکان پذیر است :

1- تنظیمات را باز کنید.

2- به برنامه آیتونز و فروشگاه بروید.

3- دکمه کناری با نام به روز رسانی را کلیک کنید تا به روز رسانی نرم افزار خودکار خاموش شود.

 

4- پیشنهادات ارائه شده از طریق برنامه های نصبی را نپذیرید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

برنامه های پیشنهادی، معرفی شده در iOS 8، از موقعیت مکانی و مکانیابی شما برای دسترسی یه  اطلاعات مکان ها و آنچه که نزدیک شما هستند، استفاده می کنند. به همین دلیل با استفاده از این اطلاعات برای تعیین برنامه هایی که ممکن است مورد نیاز شما باشد، استفاده می کنند.

این نکات می تواند برای دریافت اطلاعات و هشدار زمانی مورد استفاده قرار گیرد، اما قطعا به دلیل مکان یابی و برقراری ارتباط با فروشگاه App ، از عمر باتری می کاهد.

در اینجا نحوه غیر فعال کردن برنامه های پیشنهادی در iOS 10 را توضیح خواهیم داد:

نکته: این ویژگی تنها برای کنترل تنظیمات مورد استفاده قرار می گیرد، اما در گوشی ios10 ارتباط با مرکز اطلاع رسانی برقرار می باشد.

1- برای باز کردن مرکز اطلاع رسانی یا notification system، از بالای صفحه بخش هشدارها را ضربه بزنید.

2- در قسمت چپ بخش  مشاهدات امروز راکلیک کنید.

3- به قسمت پایین بروید و روی ویرایش ضربه بزنید.

4- نماد قرمز کنار پیشنهادات برنامه Siri را انتخاب کنید.

5- بر روی حذف کلیک کنید و سپس در بخش بالای دکمه اجرا را بزنید.

 

5- از مسدود کننده های  محتوا در بخش safari استفاده کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

یکی از بهترین ویژگی های معرفی شده در iOS 9 امکان رد تبلیغات و ردیابی کوکی ها در Safari است.  به طور شگفت انگیزی، فناوری های استفاده شده توسط شبکه های تبلیغاتی برای خدمت به نحوه نمایش، رد نمایش و پیگیری تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع می توان با رد این گونه تبلیغات، به عمر باتری اضافه نمایید.

مقدار توانی که باتری شما ذخیره می کند ممکن است از نکات مورد بحث برای صرفه جویی در توان باتری نباشد، اما به عنوان راه حل دیگر برای افزایش عمر باتری می توا با استفاده از  یک مرورگر که سریعتر اجرا می شود و از داده های کمتری استفاده می کند،  باعث کاهش در مصرف باتری شد، به هر حال ارزش این را دارد که این مورد نیز مورد بررسی قرار گیرد.

6- تنظیم روشنایی خودکار را روشن کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

آیفون دارای حسگر نور محیطی است که براساس نور اطراف روشنایی صفحه را تنظیم می کند. این باعث می شود که در مکان های تاریک تیره تر شود، اما روشنایی محیط آن  بیشتر شود، که هر دو این کارها طول عمر باتری را کاهش می دهد، با اینکه استفاده از آن اسانتر است.

با روشن کردن Auto-Brightness و ذخیره انرژی می توانید به گوشی خود این کمک را کنید که در مکانهای تاریک استفاده کمتری از توان باتری داشته باشد.

در اینجا نحوه انجام این کار در iOS 12 و iOS 11 وجود دارد:

1- راه اندازی برنامه تنظیمات

2- به بخش  General> Accessibility بروید.

3- نمایش مکان ها را انتخاب کنید.

4- دکمه Auto-Brightness را انتخاب و فعال کنید.

برای دستگاه های iOS 10 و بالاتر، این دستورات را دنبال کنید:

1- برنامه تنظیمات را باز کنید.

2- روی نمایش و روشنایی ضربه بزنید (روشنایی و تصاویر پس زمینه در iOS 7 نامیده می شود).

3- دکمه کنار Auto-Brightness را برای روشن کردن آن انتخاب کنید.

7- کاهش روشنایی صفحه

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

زمانی که روشنایی صفحه نمایش شما روشن است، مطمئنا صفحه نمایش شما روشن تر بوده و قدرت بیشتری نیاز دارد. شما می توانید با انتخاب گزینه ای روشنایی صفحه نمایش را به صورت پیش فرض در آورید و روشنایی صفحه را کنترل کنید. برای صرفه جویی در باتری گوشی روشنایی صفحه نمایش را تا حدی کم نمایید.

کم کردن نور صفحه :

از تنظیمات به بخش  Display & Brightness یا Brightness & Wallpaper در iOS 7 بروید و دکمه را بر روی نوار لغزنده به سمت چپ بکشید تا روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید.

8- توقف حرکت ها و انیمیشن ها

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

یکی از جالبترین ویژگی های معرفی شده در iOS 7، Motion Background  نامیده می شود. این برنامه بسیار ظریف است.  اگر شما آیفون خود را حرکت  دهید و به تماشای آیکون برنامه و تصویر پس زمینه بپردازید، مشاهده می کنید که آنها حرکت کمی نسبت به یکدیگر دارند. مانند این که آن ها در فضاهای گوناکونی مانند هواپیما قرار دارند و هرکدام به جهتی حرکت می کنند.

این ویژگی زیبا باعث می شود که گوشی شما زنده به نظر برسد ولی مسلما استفاده از ان باعث مصرف بیش از حد انرژی در باتری گوشی می شود. و حتی غیر فعال کردن این ایتم می تواند به افرادی که دچار اختلال حرکتی در دید هستند کمک کند.

در اینجا چگونگی خاموش کردن این ویژگی را برای صرفه جویی در باتری ارائه می دهیم:

1- تنظیمات را باز کنید

2- بخش عمومی general را انتخاب کنید

3- قابلیت دسترسی یا Accessibilityرا انتخاب کنید.

4- کاهش حرکت را انتخاب کنید.

5- روی دکمه کنار کاهش حرکت ضربه بزنید تا سبز / روشن شود.

 

9- هنگامی که به وای فای نیاز ندارید ان را خاموش کنید.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

Wi-Fi مزایای خود را دارد، و حتی اگر سیگنال کوچکی از ان دریافت کنید می توانید بر روی عمر باتری شما اثر بگذارد. با این حال، اگر حتی در اطراف یک شبکه Wi-Fi (مانند هنگام سفر) هستید، بهتر است که برای صرفه جویی در مصرف باتری وای فای خود را غیر فعال کنید تا هیچگونه سیگنالی را دریافت نکنید.

روشن نگه داشتن وای فای به امید اینکه خطی را آزاد پیدا کنید تا بتوانید به آن متصل شوید می تواند برای تخلیه باتری گوشی شما کافی باشد. اگر به وای فای متصل هستید ولی از آن هیچ استفاده ای نمی کنید بهتر است که ان را خاموش کنید.

چگونه نقاط اتصال وای فای را پیدا کنیم:

1- برای باز کردن آن روی برنامه تنظیمات ضربه بزنید

2-  Wi-Fi  را انتخاب کنید

3- دکمه کنار Wi-Fi را فشار دهید تا آن را غیرفعال کنید.

شما همچنین می توانید Wi-Fi را از طریق مرکز کنترل خاموش کنید . انگشت خود را از بالای صفحه یا پایین (بسته به مدل آیفون خود) از پایین بکشید و سپس روی نماد Wi-Fi ضربه بزنید تا خاکستری شود.

مهم: اگر شما یک ساعت اپل داشته باشید این نکات برای شما مناسب نیستند. اتصال به وای فای برای بسیاری از ویژگیهای ساعت اپل مورد نیاز است بنابراین شما نمی توانید آن را خاموش کنید.

10- مطمئن شوید که بخش داده شخصی یا همان hotspot خاموش است.

ذخیره باتری در آیفون
ذخیره باتری در آیفون

این یک نکته کلیدی در آیفون می باشد تا بتوانید عمر باتری خود را افزایش دهید. بهتر است این ویژگی را تنها در زمانی استفاده کنید که بخواهید از iPhone  برای به اشتراک گذاشتن اتصال داده بی سیم خود با سایر دستگاه ها استفاده کنید. در این صورت آیفون خود را برای انتقال اطلاعات به یک نقطه کانونی تبدیل می کنید تا دستگاه های دیگر در محدوده آن بتوانند به آن متصل شوند. این یک ویژگی فوق العاده است ولی باعث تخلیه سریع باتری نیز می شود.

ممکن است در زمانی که از ان استفاده می کنید مفید به نظر برسد ولی اگر فراموش کنید که آن را خاموش کنید می تواند شارژ باتری را به طور شگفت آوری مصرف کند. شما می توانید این بخش را در گوشی خود از طریق تنظیمات غیرفعال کنید به بخش تنظیمات، بخش hotspot بروید و سپس گزینه غیرفعال سازی آن را کلیک کنید.

 

30 نکته ی مهم برای ذخیره باتری در آیفون – قسمت دوم